Serija A - Atalanta ne odustaje od Lige šampiona, pobeda posle preokreta u Napulju!

ponedeljak 22.04.2019.
20:54

Fudbaleri Napolija doživeli su poraz na svom terenu u 33. kolu italijanskog prvenstva.

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Napoli je na svom stadionu dočekao Atalantu, gosti su nakon preokreta uspeli da slave sa 1:2 (1:0).

Domaćin je doživeo peh u 13. minutu, kada je Vlad Kirikeš morao da napusti teren zbog povrede, ušao je umesto njega mladi Luperto.

Nekih 15 minuta kasnije, Napoli stiže do prednosti, Malki je centrirao sa desne strane, na pravom mestu našao se Mertens, koji postiže gol za 1:0.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, ali smo videli jedan zanimljiv detalj, kada je Mertens mogao da iznudi prekršaj golmana Golinija, možda i crveni karton, ali je ipak ispao fer, te je sudiji Orsatu signalizirao da nije fauliran. Tu situaciju pogledajte OVDE.

U nastavku gosti prave dve izmene, na teren su umesto Manćinija i Frojlera ušli Palomino i Iličić.

To je dalo rezultate već u 69. minutu, kada je na asistenciju Iličića rezultat poravnao Duvan Zapata.

Nakon toga je priliku da preokrene rezultat imao De Ron, ali je tukao pored gola, da bi Milik imao dobru priliku samo minut kasnije, ali je Poljak iz solidne pozicije šutirao levo od gola Atalante.

A onda, 80. minut, Zapata pronalazi Pašalića, a hrvatski vezsista trese mrežu Napolija za potpuni preokret.

Do kraja je Kaljehon imao veliku priliku da donese bod Napolitancima, ali je Golini sjajno intervenisao.

Na kraju pobeda Atalante, koja je sada peta sa 56 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Milan. Napoli ostaje drugi sa 11 bodova više od današnjeg rivala.