17:15

Odigrane su još tri utakmice osmog kola Serije A.

Bologna FC 1909/Twitter

Atalanta je ubedljivo pobedila Empoli u gostima rezultatom 4:1 (2:1).

Iličić je otpočeo goleadu gostiju već u 11. minutu. Iskoristio je pas Pašalića i zatresao. Nije mu mnogo trebalo da se ponovo upiše, pa je Atalanta od 26. minuta vodila 2:0.

Empoli je do poluvremena uspeo da smanji zaostatak na 2:1, preko Di Frančeska.

Po povratku na teren Viti je bio tragičar, pa je zahvaljujući njegovom autogolu, gostujući tim povisio prednost. Iličić potom nije iskoristio priliku da upiše het-trik i novi gol za svoj tim iz penala, ali je Zapata zapečatio sudbinu Emplija u 89. minutu za konačnih 4:1.

Atalanta je sada šesta sa 14 bodova, koliko ima i Lacio, dok je Empoli11. sa devet bodova.

Bolonji ni igrač više od  38. minuta protiv Udinezea nije pomogao da dođe do tri boda, pošto je na gostovanju odigrala 1:1 (0:0).

Poveo je tim Siniše Mihajlovića, a gol je upisao Musa Barou u 67. minutu. Međutim, Udineze je iz drugog ozbiljnije pokušaja stigao do izjednačenja, a strelac je bi Beto.

Bolonja je posle ovog meča osma sa 12 bodova, dok je Udineze 10. sa devet.

Još jedan remi gledao se na meču Đenove i Sasuola. Ova utakmica završena je rezultatom 2:2 (1:2).

Skamaka je brzinski stigao do dva pogotka za goste u 17, a potom u 20. minutu. Međutim, nije se mnogo čekalo ni da Đenova proradi. Destro je smanjio prednost na 2:1, i ovaj rezultat bio je aktuelan i na poluvremenu.

Poslednji izjednačujući gol upisao je Vaskez u nadoknadi meča i tako uspeo da izvuče bod iz ovog susreta.

Sasuolo je nalazi na 14. poziciji sa osam bodova, a Đenova je pred zonom ispadanja, odnosno na 17. mestu sa šest bodova.