20:41
Izvor: Beta

Prvi meč dana u Seriji A odigran je u Bolonji, a završen je bez pobednika.

BETA/AP Photo/Gianfilippo Oggioni

Fudbaleri Bolonje i Fiorentine odigrali su večeras nerešeno 1:1 u prvoj utakmici 24. kola italijanske Serije A.

U prvih 45 minuta Fiorentina je imala terensku inicijativu i jednu dobru priliku da stigne do prednosti, ali udarac Kume Babakara u 35. minutu je završio preko gola.

Ekipa iz Firence je od 57. minuta nastupala sa igračem manje, pošto je Matijas Fernandes dobio drugi žuti karton, ali je i pored stigla do prednosti samo dva minuta kasnije kada je Federiko Bernardeski iskoristio dodavanje Kristijana Telja s levog boka i udarcem sa oko 15 metara savladao Da Kostu.

Bolonja je već u 63. minutu stigla do izjednačenja, a strelac je bio Emanuele Đakerini.

Fiorentina posle 24 utakmice zauzima treće mesto u Seriji A sa 46 bodova, dok je Bolonja na 10. poziciji sa 30.