nedelja 28.02.2021.
19:53

Napoli siguran protiv "veštica".

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Gatuzov Napoli je uspeo da se oporavi posle eliminacije iz LE, ceh platio Inzagijev Benevento (2:0).

Domaćin dominira odmah od početka meča. Mertens i Zjelinski su imali dobre prilike, Belgijanac je mogao i u 32. minutu da dođe do gola, ali golman Beneventa siguran.

Ipak omaleni napadač dolazi do gola, Mertens pogađa za 1:0 u 34. minutu. Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0, ali gol Zjelinskog poništen zbog ofsajda.

U nastavku identična priča, Insinje je oprobao šut, ali Politano je taj koji donosi 2:0. Italijan se odlično snalazi u 66. minutu i koristi asistenciju Insinjea.

Domaći ostaju sa igračem manje, Kulibali dobija drugi žuti karton u 81. minutu. Ubrzo je i Maksimović ušao na teren, ali Benevento nije uspeo da iskoristi prednost igrača više.