nedelja 31.05.2015.
20:05

Prvi današnji meč poslednjeg kola Serije A obilovao golovima, postignutim u samom finišu meča.

Sportske.net

Fudbaleri Kaljarija danas su se pobedom oprostili od elitnog ranga takmičenja. Oni su pred svojim navijačima savladali Udineze rezultatom 4-3 i sezonu završili na 18. mestu sa 34 boda.

Domaći su odlično počeli, Marko Sau je već u 13. minutu ''načeo'' goste, da bi samo šest minuta kasnije Žoao Pedro iz slobodnog udarca duplirao prednost na 2-0.

U finišu prvog poluvremena, Agire je smanjio na 2-1, a preostala četiri pogotka na ovom meču postignuta su tek u poslednjih desetak minuta.

''Gol mašinu'' je u finišu pokrenuo M'Poku u 79. minutu, za vođstvo Kaljarija od 3-1, a onda je na scenu stupio fudbaler gostiju Bruno Fernandeš.

On je najpre u 81. minutu smanjio na 3-2, da bi samo četiri minuta kasnije postigao i autogol, kojim je domaćinu vratio dva gola prednosti.

Konačnih 4-3 postavio je Siril Tero, koji je u 89. minutu savladao našeg Željka Brkića na golu Kaljarija.