subota 09.11.2019.
19:53

Fudbaleri Intera upisali su novi trijumf u 12. kolu italijanskog šampionata.

Beta/AP Photo/Luca Bruno

Izabranici Antonija Kontea slavili su protiv Helas Verone na svom stadionu rezultatom 2:1 (0:1).

Poveli su gosti u 19. minutu, Handanovič je skrivio penal, koji je u gol pretvorio Valerio Vere.

Usledila je jaka inicijativa domaćina, pretili su Lukaku i Brozović, ali je Silvestri ostao nesavladan.

Raspoložen je bio golman Verone, sačuvao je u 37. minutu pokušaj De Fraja, potom je sprečio i Lukakua da postigne gol iz izgledne pozicije.

U poslednjem minutu prvog dela nova šansa za Belgijanca, ali Silvestri još jednom sjajno interveniše.

U nastavku, Inter ipak dolazi do izjednačenja, igrao se 65. minut kada je Vesino poravnao rezultat na asistenciju Lazara.

A onda, 83. minut, Nikolo Barela je raspalio po lopti sa ivice kaznenog prostora i prosto pocepao mrežu iza nemoćnog Silvestrija za potpuni preokret na "Meaci".

Zadržali su prednost "Neroazuri" do poslednjeg sudijskog zvižduka, pa su upisali i 10. pobedu ove sezone, te su preskočili Juve i popeli sa na čelo tabele, imaju dva boda više, ali i utakmicu više od ekipe Mauricija Sarija. Verona deveta sa 15 osvojenih bodova.