nedelja 27.01.2019.
22:26

Šampion je šampion, čak i kada ne blista na terenu...

EPA-EFE/CLAUDIO PERI

U jednom od derbija 21. kola italijanske Serije A, fudbaleri Juventusa ostvarili su pobedu u Rimu pošto su savladali Lacio sa 2:1.

Domaćin je strahovito krenuo od samog početka meča što govori i podatak da "Bjankoneri" nisu uputili niti jedan udarac ka golu Strakoše u prvom delu meča.

Ređale su se prilike Valasa, Parola i Imobilea, puleni Simonea Inzagija su bili nadomak pogotka, ali na odmor se otišlo bez promene rezultata.

Ono pravo je usledilo u drugom poluvremenu, fudbaleri Lacija su polako stezali obruč oko gola gostiju i napokon stigli do vođstva sasvim slučajno.

I pored primljenog gola, fudbaleri Juventusa su bili nemoćni u nastavku susreta, Rimljani su mogli do barem još jednog gola pošto su svoje prilike propuštali Imobile i Luis Alberto, ali onda je usledila kazna.

Povukao je Bernardeski kontru u 74. minutu, poslao loptu u kazneni prostor gde se ona odbila Žoau Kanselu koji nije imao težak zadatak da savlada Berišu.

Onda se desilo već viđeno kada igrate protiv Juventusa.

Dok je Lacio spuštao ritam i pokušavao da mirno privede utakmicu kraju, dogodila se prava glupost kapitena Rimljana Senada Lulića koji je napravio veoma naivan penal u 87. minutu.

Minut kasnije, nemilosrdan sa bele tačke bio je Kristijano Ronaldo koji je svojim 15. pogotkom u Seriji A doneo veoma važan trijumf svojoj ekipi.