Serija A - Juve od sjaja do očaja i nazad, konačno pobeda! Ilić asistent u remiju Verone!

20:27

Juventus pobegao sa dna tabele.

EPA-EFE/FABIO FAGIOLINI

Rečenica zvuči nestvarno, ali konačno smo dočekali pobedu Juventusa u Seriji A.

Za to je pulenima Maksa Alegrija bilo potrebno pet utakmica pošto je večeras, posle velike borbe, savladana Specija u gostima sa 3:2.

"Bjankoneri" su poveli u 28. minutu posle preciznog udarca Moisea Kina,ali je radost gostiju trajala tek pet minuta pošto je toliko bilo potrebno Emanuelu Gjasiju da izjednači.

Alegri je pokušao da izmenama na poluvremenu razdrma svoj tim, ušli su Aleks Sandro i Lokateli, međutim usledio je veliki šok u 49. minutu kada je Janis Antiste prevario Bonućija i pogodio bliži ugao Šćešnog.

Mučio se Juve i konačno probio led u 66. minutu golom Federika Kjeze, da bi šest minuta kasnije totalni preokret doneo Matis De Liht.

U istom terminu, Salernitana je osvojila svoj prvi bod u prvenstvu protiv Verone rezultatom 2:2.

Nikola Kalinić je doveo goste do dva gola prednosti, prilikom veoma efektnog drugog pogotka asistent je bio reprezentativac Srbije Ivan Ilić.

To nije obeshrabrilo goste predvođene najvećom zvezdom Frenkom Riberijem, pa je Salernitana golovima Gonda u drugom minutu nadoknade poluvremena i Kulibalija u 76. minutu stigla do veoma vrednog boda.