Serija A - Ludnica u Empoliju, hrabri domaćin tri puta stizao prednost "Mlekara"!

Autor: Stefan Matić
subota 02.03.2019.
17:07

Subotnji program Serije A je počeo duelom na "Karlo Kastelani" stadionu.

Sportske.net

Gostujuća Parma je tri puta vodila, ali se Empoli nije dao! Konačan rezultat 3:3 prekida seriju od tri poraza "Mlekara" dok domaći Empoli zadržava na poziciji iznad "fenjeraša".

Gosti su prvi stigli do prednosti "na fintu" preko odličnog Žervinja golom u 13. minutu.

Tridesetjednogodišnji ofanzivac je iskoristio sjajni pas Siligardija iz slobodnog udarca i svojim devetim golom u sezoni doveo "Mlekare" u vođstvo.

Domaćini se nisu zbunili te su poravnali rezultat već u 18. minutu! Strelac je Del'Orko!

Međutim, gosti su ipak otišli na pauzu sa minimalnom prednošću.

U drugom poluvremenu domaći Empoli je diktirao tempo i golom Frančeska Kaputa iz penala 59. minutu stužu do još jednog poravnjanja. 2:2 na "Karlo Kastelani" stadionu.

Međutim gostujuća Parma stiže do trećeg vođstva na utakmici!

"Mlekari" su iskoristili prvu pravu priliku u drugom poluvremenu, Bruno Alveš postiže gol posle kornera, igrao se 82. minut.

Gosti su mogli i do sva tri boda, ali Kučka pogađa prečku u završnici nadoknade vremena, na kraju podela bodova.