subota 29.09.2018.
16:55

Kapiten reprezentacije Srbije ućutkao kritičare.

EPA-EFE/RICCARDO ANTIMIANI

U 147. "Derbiju dela Kapitale" između Rome i Lacija, "Vučica" je savladala svog gradskog rivala na Olimpiku rezultatom 3:1.

Krenuli su fudbaleri Lacija bolje u ovaj meč, imali terensku inicijativu i dosta brzo stizali do protivničkog šesnaesterca, ali nije bilo konkretnijih prilika.

Sredinom drugog poluvremena borba se zahuktala, a prva je pripretila Roma - prvo je šutirao Džeko, a nešto kasnije i Pastore koji je morao da napusti igru zbog povrede u 38. minutu.

Lorenco Pelegrini Lacio Roma

U drugom poluvremenu, izabranici Simonea Inzagija su morali da krenu u napad što im se i isplatilo u 67. minutu kada je Ćiro Imobile nastavio svoj golgeterski niz u Kalču i izjednačio rezultat.

Radost Lacijala trajala je svega četiri minuta, a onda je usledio "hladan tuš" od strane njihovog bivšeg igrača - Aleksandra Kolarova!

Srbin je namestio loptu za slobodan udarac sa sredine na nešto manje od 20 metara, gađao golmanov ugao i pogodio. Više nego odličan odgovor na prozivke Romanista na poluvremenu meča.

Morao je Lacio ponovo da juri prednost, ali je "Vučica" bila ta koja je stigla do još jednog gola u 86. minutu kada je Federiko Facio glavom savladao golmana Lacija na asistenciju rezerviste Pelegrinija.

Pored Kolarova, čitavu utakmicu odigrao je i Sergej Milinković Savić u dresu Lacija.