nedelja 07.03.2021.
22:43

Izabranici Đenara Gatuza savladali goste.

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Fudbaleri Napolija savladali su Bolonju u Napulju sa 3:1 u okviru 26. kola italijanske Serije A.

Domaćin je poveo već u osmom minutu posle lepe timske akcije koju je golom krunisao kapiten Lorenco Insinje.

Usledila je nešto ofanzivnija igra izabranika Siniše Mihajlovića, Bolonja je postigla čak dva gola, ali su oba delo Palasija poništena zbog ofsajda, kasnije i prekršaja.

A onda, kazna na drugoj strani u vidu Viktora Osimena koji je u 65. minutu istrčao kontru i rutinski savladao Skorupskog.

Bolonja se osam minuta kasnije vratila u meč pogotkom Roberta Sorijana, ali je sve nade gostiju potopio Lorenco Insinje svojim drugim pogotkom u 76. minutu susreta.

Napoli je zadržao šestu poziciju u Seriji A sa 47 bodova, dok je Bolonja 12. sa 28.