subota 10.04.2021.
19:57

Bitna pobeda Piolijevog tima.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Milan drži svoju poziciju broj dva, Parma će imati dosta problema da izbori opstanak među najboljima (3:1).

"Rosoneri" su brzo došli do vođstva. Sjajan lažnjak Ibrahimovića i asistencija Rebiću koji pogađa za 1:0 u osmom minutu.

Šveđanin je bio blizu pogotka posle asistencije Čalhanoglua posle slobodnog udarca, ali je zato imao bitnu ulogu u drugom golu. Šveđanin je lepo uposlio Ernandeza koji pronalazi Kesija i to je 2:0 pred odlazak na pauzu.

I tokom drugog dela se sve dešavalo oko Ibrahimovića, ali na svoje veliko iznenađenje Šveđanin na isteku 60. minuta dobija direktan crveni karton. Izgleda da je Zlatan nešto prigovorio glavnom sudiji meča posle faula Parme, arbitar to "nagrađuje" direktnim isključenjem.

Parma je ekspresno iskoristila igrača više. Graciano Pele asistira a Galjo smanjuje na 2:1 u 66. minutu igre. Pokušao je i Grasi ubrzo, ali Donaruma dobro pozicioniran. Imao je dobru šansu i Kesi za svoj drugi gol večeras, šut bivšeg igrača Atalante odlazi preko prečke.

Rezervista Leao pokazuje svežinu i golom u nadokandi overava pobedu - 3:1!