nedelja 28.02.2021.
22:40

"Rosoneri" prekinuli niz od četiri utakmice bez pobede u svim takmičenjima.

EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI

Fudbaleri Milana savladali su Romu na Olimpiku u derbiju 24. kola italijanske Serije A rezultatom 2:1.

Prštalo je od akcije večeras u Rimu i pravo je čudo da nismo videli još više pogodaka.

Prvi je zapretio Milan i to preko Ibrahimovića kojem je bio poništen gol na početku meča, a isto se dogodilo i Romi na drugoj strani.

A onda, penal za "rosonere" u 41. minutu kada je Facio napravio prekršaj nad Kalabrijom, dva minuta nakon toga precizan sa kreča bio je Frank Kesi.

Domaćin je uzvratio već na početku drugog dela igre, igrao se 50. minut kada je Žordan Veretu sjajnim udarcem iskosa sa leve strane savladao nemoćnog Donarumu.

Radost Rome nije dugo trajala, tek osam minuta.

Toliko je bilo potrebno da Milan ponovo stigne do vođstva, ovoga puta preko Ante Rebića koji je primio dodavanje Salekamersa, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem pogodio malu mrežu Lopeza.

Nakon toga Roma je pokušala da se vrati u meč, sjajnu priliku imao je Mhitarijan čiji se šut završio tik iznad prečke. Jermen je pokušao i u nadoknadi vremen, ali je Donaruma bio na pravom mestu.

Ekipa Stefana Piolija je uspela da sačuva prednost i osvoji veoma važna tri boda u trci sa Interom.