Serija A - Milan sa devet života, Vlahović i Riberi umalo kreirali preokret, na kraju presudio Čalhanoglu!

nedelja 21.03.2021.
19:56

Ništa od iznenađenja u Firenci.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

U 28. kolu italijanske Serije A, fudbaleri Milana savladali su Fiorentinu u Firenci sa 3:2.

"Rosoneri" su poveli u devetom minutu golom Zlatana Ibrahimovića, da bi osam minuta kasnije Erik Puglar sjajnim golom iz slobodnog udarca izjednačio rezultat.

Zapretio je potom Pecelja koji je pogodio prečku, nakon toga i Ibrahimović i Čalhanoglu, ali do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata.

Nastavak je doneo preokret, posle lepe akcije Fiorentine Vlahović je odložio loptu Frenku Riberiju kojem nije bilo teško da u 51. minutu donese prednost "ljubičastima".

To, ipak, nije bio jedini preokret.

Šest minuta kasnije, Brahim Dijaz se nakon kornera najbolje snašao u kaznenom prostoru rivala i zatresao mrežu Teraćana koji je u finišu prvog poluvremena zamenio Dragovskog.

U 73. minutu Milan stiže do novog vođstva, akciju je započeo Kesi koji je dodao Hakanu Čalhanogluu koji je iskosa sa leve strane pogodio suprotan ugao gola i spretno postigao pogodak.

Do kraja meča fudbaleri Fiorentine nisu uspeli da izbegnu poraz, pa je Milan osvojio nova tri boda na teškom gostovanju.