Serija A - Milane, i ti bi u elitu!? Sasuolo na San Siru očitao lekciju "superligašu"!

sreda 21.04.2021.
20:23

Veliki udarac za "rosonere".

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

U 32. kolu italijanske Serije A, fudbaleri Sasuola savladali su Milan na San Siru rezultatom 2:1.

Prvu priliku na meču imali su gosti kada je Bogin pokušaj sprečio Donaruma, a odgovor je usledio u 30. minutu.

Hakan Čalhanoglu namestio je loptu po levoj strani unutar kaznenog prostora i sjajnim udarcem zatresao mrežu nemoćnog Konsiljija.

Do kraja poluvremena svoju priliku propustio je Berardi, ali je još veće uzbuđenje usledilo u nastavku meča.

Prvo je zapretio Traore, a onda se Đakomo Raspadori prišunjao i praktično ugurao loptu u gol u 76. minutu, tek desetak po ulasku u igru.

Talentovani Italijan nije stao tu, igrao se 83. minut kada je Raspadori primio loptu i poslao je uz stativu odakle se odbila do drugog kraja mreže.

Nema sumnje da će ova pobeda autsajdera odjeknuti u Italiji zbog namere Milana da se pridruži Superligi koja se ubrzo i raspala, izgleda da je i Sasuolo pretežak zadatak za "rosonere" u ovom trenutku...