subota 11.09.2021.
19:57

Pred Maksom Alegrijem je još mnogo posla...

EPA-EFE/CIRO FUSCO

U derbiju trećeg kola italijanske Serije A u Napulju, fudbaleri Napolija savladali su Juventus rezultatom 2:1.

Odmah na početku meča domaćin je zapretio preko Politana čiji je udarac glavom završio malo preko gola.

Alvaro Morata iskoristio je veliku grešku Manolasa i rutinski prebacio loptu preko nemoćnog Ospine u desetom minutu.

I pored većeg poseda lopte Napolija, Juve je bio taj koji je imao nekoliko ozbiljnih prilika do kraja poluvremena, u dva navrata šut Kuluševskog uspeo je da ukroti golman domaćina.

Ofanziva se na početku drugog poluvremena isplatila izabranicima Lućana Spaletija, posle šuta Insinjea u 57. minutu i loše reakcije Šćešnog, najbolje se u kaznenom prostoru snašao Mateo Napolitano koji je sproveo loptu u mrežu.

Nekoliko minuta kasnije šansu je imao i Insinje koji se ubrzo povredio, u nastavku je veoma dobar šut Fabijana Ruiza završio tik iznad gola Juventusa.

Veliki preokret usledio je u 85. minutu, Kean je loše reagovao nakon kornera Napolija nakon čega je Šćešni morao da reaguje, ali Kalidu Kulibali se našao na pravom mestu u pravo vreme i sproveo loptu u gol.

Još jedna utakmica Juventusa bez pobede od početka šampionata, Napoli je bolju igru uspeo da materijalizuje i osvoji čitav plen protiv omraženog rivala.

Ako se po jutru dan poznaje, biće ovo teška sezona za Maksa Alegrija...