subota 02.09.2023.
22:45

Atalanta bez problema sa Moncom.

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Fudbaleri Lacija savladali su aktuelnog prvaka Italije Napoli kao gosti sa 2:1 u derbi meču trećeg kola Serije A.

Došli su Rimljani u Napulj posle dva poraza na startu šampionata, dok je Napoli pod vođstvom novog trenera Rudija Garsije upisao uvodne trijumfe, ali je večeras Lacio u potpunosti nadigrao Napolitance, što konačan rezultat nedovoljno potvrđuje.

Poveo je gost posle pola časa igre. Felipe Alberto je prošao po desnoj strani, doturio loptu do Luisa Alberta, a Španac majstorski petom poslao loptu iza leđa golmana domaćih Mereta.

Dva minuta kasnije Napoli je izjednačio. Pjtor Zjelinski je uputio udarac sa distance, lopta na putu do gola zakačila defanzivca Lacija Romanjolija, promenila smer i završila u mreži Rimljana.

U drugom poluvremenu igrao je "samo" Lacio. Gosti su apsolutno nadigrali šampiona, dva gola su im poništena zbog ofsajda, dok kod pogotka  Daičija Kamade nije bilo ničeg spornog.

Japanac je vratio vođstvo svom timu u 52. minutu jakim i preciznim udarcem u dalji ugao nemoćnog Provedela.

U nastavku su golove za Lacio postigli novajlije Zakanji i Genduzi, ali su oba poništena zbog ofsajda.

Drugi meč u istom terminu odigran je u Bergamu. Domaća Atalanta bila je ubedljiva i sa 3:0 savladala Moncu.

Poveo je domaćin u 34. minutu preko Edersona, da bi Đanluka Skamaka osam minuta kasnije udvostručio prednost tima iz Bergama.

Konačnih 3:0 postavio je Skamaka svojim drugim pogotkom u 62. minutu.