Serija A - Ples "boginje" na San Siru, Milan dugo nije bio ovako nemoćan! Inter propustio veliku šansu!

subota 23.01.2021.
19:58

"Neroazuri" remizirali u Udinama.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

U terminu od 18 časova danas su odigrane dve veoma zanimljive utakmice 19. kola italijanske Serije A u kojima su u centru pažnje bili velikani iz Milana.

Atalanta je zadala veliki udarac šampionskim ambicijama Milana kojeg je pobedila usred San Sira sa 3:0.

Izabranici Stefana Piolija krenuli su dosta nervozno što je "boginja" iskoristila na pravi način, igrao se 26. minut kada je Kristijan Romero iskoristio odličan centaršut Gosensa i savladao Donarumu.

Pokušao je domaćin da izjednači, pretio preko Ibrahimovića, ali početkom drugog poluvremena usledio je novi šok kada je sudija Marijani dosudio penal za Atalantu posle prekršaja Kesija.

Neumoljiv sa bele tačke bio je Josip Iličić u 53. minutu meča.

Već praktično tada je bilo jasno da će Milan teško izbeći poraz, a svaku nadu srušio je Duvan Zapata svojim golom u 77. minutu. Ni debi Marija Mandžukića u dresu novog kluba nije pomogao Milanu da osujeti igru sjajne Atalante.

Inter je propustio priliku da se izjednači sa liderom Serije A pošto je protiv Udinezea u gostima odigrao meč bez pogodaka.

Imali su "neroazuri" nekoliko šansi tokom meča, redom su pokušavali Lautaro Martinez, Barela i Hakimi, međutim Udineze je uspeo da ostane neporažen. To je dodatno iziritiralo Antonija Kontea koji je na kraju meča bio i isključen.