subota 02.09.2023.
20:35

"Nula" u Udinama.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Fudbaleri Bolonje savladali su Kaljari sa 2:1 u meču trećeg kola italijanske Serije A, iako je tim sa Sardinije vodio na poluvremenu.

Poveli su gosti u 22. minutu kada je Mateuš Vieteska pronašao brzonogog napadača Zita Luvumbu, a golgeter iz Angole pogodio za vođstvo Kaljarija.

Usledio je preokret u drugom poluvremenu. Izjednačila je Bolonja  u 60. minutu kada je srpskog golmana na golu gostiju Borisa Radunovića matirao napadač domaćih Džošua Zirkze snažnim udarcem po zemlji.

Imala je Bolonja idealnu priliku da prokrene u 75. minutu, ali je Orsolini pogodio prečku iz penala. Ipak, domaći su stigli do trijumfa u poslednjem minutu golom Đovanija Fabijana posle loše reakcije Radunovića.

U drugoj utakmici koja je počela u isto vreme Udineze i Frozinone remizirali su 0:0.

Reprezentativac Srbije Lazar Samardžić proveo je 79. minuta u igri za Udineze, ali zajedno sa saigračima nije uspeo da stigne do pobede.