Serija A - Preokret u Firenci, Napoli ponovo na vrhu, Murinjova rutina za veliki rekord!

nedelja 03.10.2021.
20:02

U terminu od 18 časova večeras su odigrane dve utakmice italijanske Serije A.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Zanimljivo je bilo u Firenci gde je Napoli posle preokreta savladao Fiorentinu sa 2:1.

Bio je to sudar dvojice sjajnih strelaca, Dušana Vlahovića i Viktora Osimena, međutim oni nisu tresli mreže.

Domaćin je poveo u 28. minutu preko Martinez Kvarte i to posle asistencije Vlahovića.

Napoli je krenuo u ofanzivu i takav pristup se isplatio gostima pošto je dosuđen penal posle prekršaja nad Osimenom. Posle promašaja Insinjea, pogodio je Irving Lozano u 39. minutu.

Preokret je doneo Amir Rahmani koji je iskoristio centaršut Zijelinskog u 50. minutu meča i glavom savladao Dragovskog.

Roma je na domaćem terenu bez problema slavila protiv Empolija rezultatom 2:0.

Kapiten "vučice" Lorenco Pelegrini je potpis novog ugovora "proslavio" golom u 42. minutu, a konačan rezultat postavio je Henrik Mhitarijan u 48. minutu susreta.

Žoze Murinjo je tako postao rekorder po broju uzastopnih utakmice kod kuće bez poraza u Seriji A sa 42 meča.