nedelja 24.09.2023.
17:04

Odigrane još dve utakmice petog kola Serije A.

EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Atalanta je na svom terenu dočekala ekipu Kaljarija i trijumfovala rezultatom 2:0.

De Ketelar je u 24. minuti prvi zatresao mrežu gostiju, ali taj gol nije priznat zbog ofsajda. Ipak, nije se dugo čekalo na vođstvo ekipe iz Bergama. Igrao se 33. minut, De Ketelar je asistirao, a Lukman pogodio za 1:0.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a pitanje pobednika rešio je Pašalić, koji je u 76. minutu postavio konačnih 2:0 za Atalantu.

Ovo je treća pobeda Atalante od početka sezone, ima devet bodova na šestoj poziciji, a Kaljari je pretposlednji sa samo dva boda.

Za to vreme, zanimljivu borbu vodili su Udineze i Fiorentina, a bodove su odneli gosti iz Firence.

Mnogo prilika je propustio domaćin u ovom meču, najbolju Lorenco Luka koji je promašio prazan gol, a Fiorentina je znala da kazni te promašaje.

Martinez Kvarta je u 32. minutu doveo Fiorentinu u vođstvo, a posle brojnih pokušaja domaina da stigne do izjednačenja, Bonaventura je u nadoknadi vremena potvrdio pobedu Fiorentinje - 2:0.

''Ljubičasti'' su sada peti na tabeli sa 10 bodova, a Udineze je ostao na samo tri, još uvek bez pobede.

Lazar Samardžić je bio starter u ekipi Udinezea, zamenjen je u finišu, a na drugoj strani Nikola Milenković je zaigrao od 65. minuta umesto Brekala.