nedelja 07.03.2021.
19:59

Posle uzbudljive završnice Kaljari ipak stigao do boda.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

U meču 26. kola italijanske Serije A u Đenovi, Sampdorija je remizirala sa Kaljarijem 2:2.

Gosti su odlično otvorili susret i poveli već u 11. minutu kada je Žoao Pedro iz drugog pokušaja savladao Audera.

A onda, potpuni preokret.

Dugo su puleni Klaudija Ranijerija pokušavali da se vrate meč, ali su u razmaku od svega dva minuta u potpunosti preokrenuli rezultat.

Prvo je Bartoš Berešinski u 78. minutu iskoristio lepo dodavanje Ramireza i zakucao loptu u mrežu iskosa sa desne strane, da bi u 80. Manolo Gabijadini fantastičnim udarcem sa više od 20 metara doneo prednost svom timu.

Činilo se da će to biti sve od današnjeg meča, ali Sardinjani su u šestom minutu nadoknade vremena uspeli da izbegnu poraz golom Rađe Naingolana koji je bio precizan sa distance.

Sampdorija je nakom remija 10. u Seriji A sa 32 boda, dok je Kaljari 17. sa 22.