Šeško odveo Lajpcig u drugu rundu nemačkog kupa

22:43

Nije bilo iznenađenja, iako je domaćin pružio dobar otpor.

EPA-EFE/Filip Singer

Fudbaleri nemačkog Lajpciga novi su učesnici šesnaestine finala nemačkog kupa.

Dvostruki uzastopni osvajači ovog takmičenja su u novu odbranu trofeja krenuli pobedom nad drugoligaškom ekipom Vehena.

Lajpcig je ovaj meč dobio sa 3:2 i prošao dalje, a najzaslužniji za to je dvostruki strelac Benjamin Šeško.

Već u sedmom minutu su favrizovani gosti došli u vođstvo golom Forsberga, a jedanaest minuta kasnije Šeško je udvostručio prednost Lajpciga.

Nadu ekipi Vehena vratio je Prtajin, svjim golom u finišu prvog poluvremena, da bi u nastavku Šeško svojim drugim golom povosio na 3:1 u korist Lajpciga.

Da finiš meča bude zanimljiviji, potrudio se Prtajin, koji je takođe bio dvostruki strelac u ovom meču. Smanjio je na 3:2, ali do kraja Lajpcig nije dozvolio eventualno izjednačenje.