23:02

Sjajna partija Parižana!

EPA-EFE/Guillaume Horcajuelo

Ponovo je Pari Sen Žermen na prvoj poziciji na tabeli.

Oni su danas u utakmici koja je trebalo da bude veliki derbi, slavili na "Velodromu" protiv Marseja rezultatom 0:3.

Igrao se 7. minut kada je PSŽ stigao do prednosti i to preko Žoaa Nevesa koji je pogodio svoj prvi gol u dresu gostiju. Da stvari budu još gore po Marsej pobrinuo se Amin Arit u 20. minutu kada je otvorenim đonom startovao na protivničkog igrača, nakon čega je dobio crveni karton, samim tim i olakšao posao gostima da stignu do još jedne ubedljive pobede.

Nastavili su domaći da sami sebe pobeđuju, pa je Balerdi poslao loptu u svoju mrežu u 30. minutu, da bi do kraja poluvremena bio viđen još jedan gol.

Naravno, u mreži domaćih, Bredli Barkola  je bio strelac.

Čista rutina do kraja, PSŽ je bio čak i bolji rival, držao je loptu u svom posedu i upisao nova tri boda, dovoljna za prvo mesto na tabeli.