23:24

Veliki preokret domaćina.

twitter.com
twitter.com

Fudbaleri Lorijena savladali su Sent Etjen rezultatom 6:2 u derbiju začelja francuske Lige 1.

Sve je počelo bajkovito za goste koji su poveli već u četvrtom minutu preko Denisa Buange. Prednost Sent Etjena udvostručio je Arno Nordan u 22. minutu. Tada se činilo da će gosti doći do velika tri boda na gostovanju, ali tako nije mislio Lorijen.

Domaći su stigli do izjednačenja u završnici prvog poluvremena. Prvo je Terem Mofi u 42. minutu smanjio na 2:1 iz jedanaesterca, a samo tri minuta kasnije Ibrahima Kone poravnava rezultat.

Drugi deo susreta u potpunosti je pripao Lorijenu, koji je potigao čak četiri pogotka u nastavku.

Igrao se 61. minutu kada je Enco Le Fe doneo preokret svom timu. Četiri minuta kasnije opet je pogodio Ibrahima Kone.

Posle dva brzo primljena gola gosti su ostali i sa igračem manje, "pocrveneo" je Ivan Neju.

U samom finišu meča domaćin je postigoa još dva gola i tako kompletirao "tužno" veče Sent Etjena.Terem Mofi je tri minuta pre isteka 90. minuta postigao peti, a Kventan Boisgar dva minuta kasnije išesti gol za ubedljiv trijumf Lorijena.

Nakon 31. kola Lorijen je 16. sa 31 bodom, Sent Etjen je 18. sa 27 bodova i u velikom je problemu da izbori opstanak u Ligi 1.