petak 21.05.2021.
23:08

Četiri gola za kraj odlične sezone Levantea i Kadiza.

EPA-EFE/Kai Foersterling

Fudbaleri Levantea i Kadiza podelili su bodove u poslednjem kolu La lige odigravši 2:2 (1:2).

Već u prvom poluvremenu viđena su tri gola, a seriju je otvorio najbolji igrač ovog tima Rodžer Marti, koji je ispratio odličan prodor Tonja Garsije po levom boku i smestio loptu u gol. Ostaje pitanje da li je Garsija uspeo da zadrži loptu u terenu prilikom svog bega.

Ubrzo je Kadiz preko Alvara Negreda došao do poravnanja.Njega je sjajno proigrao Karselen, kome lopta umalo nije pobegla van terena, baš kao i Garsiji, a Negredo u duelu sa dvojicom protivničkih igrača izašao kao pobednik.

Posle 32 minuta igre, Kadiz je preokrenuo, a strelac je bio Akapo, nakon munjevite kontre i sjajnog šuta. Probušio je Kardenjesa na golu domaćih.

Konačan ishod postavio je Melero na asistenciju Martija, kojem je pripao epitet igrača meča.

Levante će sezonu završiti kao 14, a Kadiz u slučaju pobede Valensije nad Ueskom, biće 13.