petak 10.12.2021.
22:43

Neočekivano laka pobeda Sampdorije.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Fudbaleri Sampdorije sigurno su savladali ekipu Đenove u "Derbiju Lanterne" na stadionu "Marasi" sa 1:3 (0:1).

Robertu D'Aversi se drma klupa, prvi čovek kluba je uhapšen, ali to Sampdoriji nije smetalo da izvedu trijumfalni ples na stadionu koji dele sa najvećim rivalom i prekinu seriju od dva poraza.

Manolo Gabijadini je najavio pozitivno veče po Sampu već u osmom minutu, a s početkom drugog dela igre Ćićo Kaputo postavio je 0:2 na semaforu. Imali su "gosti" nešto bolje prilike na ovom duelu, da bi pitanje pobednika rešili u 67. minutu novim golom Manoloa Gabijadinija.

Proveravao se taj pogodak, ali je ubrzo priznat i slavlje je moglo da počne za navijače Sampe. Do kraja duela, Matija Destro je sačuvao čast Đenove.

Za sada, D'Aversa ostaje na mestu trenera Sampdorije, laknulo mu je, ekipa je u ovom trenutku osam koraka daleko od zone ispadanja i trenutno mogu da miruju.