nedelja 26.09.2021.
19:24

Treća pobeda u nizu.

EPA-EFE/Facundo Arrizabalaga

Fudbaleri Arsenala ubedljivo su savladali Totenhem rezultatom 3:1 u okviru šestog kola Premijer lige.

Posao "tobdžija" je bio završen praktično u prvom poluvremenu. Arsenal je za pola sata smestio tri gola u mrežu Uga Lorisa i stekne veliku prednost.

Prvi gol na meču postigao je Emil Smit Rou, posle preciznog pasa Bukaja Sake. Lako je smestio loptu u mrežu za 1:0.

Prošlo 15 minuta kada je Obamejang je udvostručio prednost, a Rou je ovoga puta bio asistent.

Nastavio je Arsenal da rešeta, pa je Bukajo Saka izašao u kontru i potom lako savladao Lorisa za ubedljivih 3:0.

Čuvali su domaći rezultat, dok je Totenhem pretio preko Kejna, ali bez uspeha. Na kraju je Son ipak uspeo da smanji prednost, posle pada Reguljona  šutirao posred gola.

Arsenal je posle početna tri poraza u Premijer ligi, otpočeo niz pobeda, kojih posle današnje, takođe ima tri.

Artetin tim je sada 10. sa devet bodova, iako je do nedavno bio u zoni ispadanja, dok je Totenhem 11. sa istim brojem bodova, ali zapanjujućom gol razlikom od četiri data i devet primljenih golova.