nedelja 07.11.2021.
22:51

Velika pobeda Sevilje.

EPA-EFE/Raul Caro

Fudbaleri Sevilje pobedili su kao gosti ekipu Betisa rezultatom 2:0 u velikom gradskom derbiju u 12. kolu La Lige.

Sevilja je do pobede došla golom Akunje u 55. i autogolom Beljerina u 81. minutu, ali se ključni trenutak verovatno dogodio u 45. kada je Gvido Rodrigez zaradio drugi žuti i automatski crveni karton.

Betis je do tog trenutka bio možda i bolji rival, dominirao je, u 36. minutu Beljerin je postigao pogodak, ali je VAR signalizirao ofsajd poziciju.

Dobru igru Betisa pokvario je Gvido Rodrigez koji je prvi žuti dobio još na početku utakmice, a potom je u finišu prvog poluvremena zbog oštrog starta zasluženo i isključen.

Sevilja je brojčanu prednost iskoristila u drugom delu igre. U 55. minutu nakon lepe akcije, Okampos je vratio povratnu, a Akunja zategao pod prečku za 0:1.

Sevilja je sve dileme oko pobednika rešila u 81. minutu, nakon centaršuta Montijela sa desnog boka, Beljerin je nespretnom intervencijom savladao Klaudija Brava za nedostižnih 0:2.

U timu Sevilje nije bilo Nemanje Gudelja, koji je ostao na klupi za rezerve.

Sevilja je zadržala korak za Real Sosijedadom i sada deli drugo mesto na tabeli sa Realom sa 27 bodova, dok je Betis peti sa 21.