ponedeljak 22.02.2021.
22:50

Još jedna pobeda Andalužana za treće mesto.

EPA-EFE/Villar Lopez

Fudbaleri Sevilje pobedili su u Pamploni ekipu Osasune rezultatom 2:0 (1:0) u 24. kolu La Lige.

Ovim trijumfom, Sevilja je preskočila Barselonu i preuzela treće mesto i sada ima četiri boda manje od Reala, koji ima i meč više.

Sevilja je odigrala još jednu rutinsku utakmicu, Osasuni nije dopustila nijedan udarac u okvir gola.

Andalužani su poveli u 19. minutu preko Dijega Karlosa, kome je asistirao iz kornera Jordan.

Početkom drugog poluvremena bilo je sve gotovo kada je Lud de Jong iskoristio asistenciju Munira El Hadadija i maestralnim udarcem petom pogodio za 0:2.

Inače, u timu Sevilje naš Nemanja Gudelj odigrao je poslednjih nekoliko minuta, pošto je u 87. zamenio Jordana.

Sevilja za vikend dočekuje Barselonu, u subotu u 16.15, kada će moći da pokaže da li je kandidat za titulu, veći od Katalonaca.

Osasuna je i pored poraza ostala  na  13. mestu sa 25 bodova.