subota 25.09.2021.
20:41

Andalužani pokazali snagu.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom "Ramon Sančez Pishuanu" rezultatom 2:0 (1:0) u sedmom kolu La Lige.

Sevilja je povela već u 13. minutu kada je En Nesiri iskoristio asistenciju Hesusa Navasa za 1:0.

Espanjol nije bio bezopasan, u 25. minutu Raul De Tomas je pogodio, ali je VAR signalizirao ofsajd.

Sredinom drugog poluvremena Tomas Dilejni je u razmaku do samo dva minuta dobio dva žuta kartona i automatski crveni karton i tako se utakmica odjednom zakuvala.

Espanjol je osetio priliku da napadne, ali je Sevilja to kaznila u samom finišu. Rafa Mir koji je ušao umesto povređenog En Nesirija pogodio je u 87. minutu za 2:0 i veliko slavlje domaćih navijača.

Sevilja je ostala druga na tabeli sa 14 bodova, isto koliko sada ima i Atletiko Madrid.