Sevilja pala na "Bernabeu", Ronaldo vodi Real ka tituli

Autor: Boban Filipović
nedelja 14.05.2017.
21:50

Barselona i Real Madrid ostali poravnati na vrhu tabele, ali 'Los Blankosi' imaju utakmicu manje. Kolo pre kraja pozato je i ko će u Segundu.

Screenshot
Screenshot

Andalužani su pružili dostojan otpor 'Kraljevskom klubu' u Madridu, ali je kvalitet Zidanovog tima ipak bio presudan.

Real je slavio sa 4:1 i ukoliko pobedi na prestala dve utakmice u Vigu i Malagi osvojiće titulu šampiona Španije.

'Merengesi' su poveli u desetom minutu meča zahvalujući snalažljivom Naću Fernandezu, a sredinom prvog poluvremena Kristijano Ronaldo je duplirao prednost.

Sevilja u prvih 45 minuta nije imala sreće, Korea i Jovetić su pogađali okvir gola, to je razlog što je Real na veliki odmor otišao sa dva gola prednosti. Utisak je da je i sudija Maljenko u jednoj situaciji Ronaldu progledao kroz prste, da mu je pokazao žuti karton, a imalo je elemenata i te kako, Portugalac ne bi imao pravo nastupa prtotiv Selte na 'Balaidosu' u sredu.

Početkom drugog dela igre Stevan Jovetić je veoma lepim golom smanjio prednost domaćina i uneo neizvesnost, ali je ona u finišu otklonjena.

Kristijano Ronaldo je u 78. minutu prelepim golom povisio na 3:1, tukao je iz prve iz okreta slabijom levom nogom pod prečku, a pet minuta kasnije Toni Kros je zapečatio sudibinu gostju na asistenciju večeras odličnog Naća.

Real drži sve u svojim rukama, a Sevilja će posle ovog poraza definitivno do Lige šampiona morati kroz kvalifikacije.

France Brazil Soccer

Jednako ubedljiva kao najveći rival bila i Barselona na gostovanju u Las Palmasu. I Katalonci su slavili sa 4:1, a meč je obeležio Nejmar upisavši het-trik i asisetnciju za Luisa Suareza.

Kapiten reprezentacije Brazila i 'El Pistolero' su svojim golovima odškrinuli vrata pobede sredinomprvog poluvremena, Bigas je nešto posel sata igre doneo nadu 'Kanarincima', ali ju je Nejmar raspršio sa dva gola u intervalu od 67. do 71. minuta.

Spain Soccer Champions League

Atletiko Madrid je posle eliminacije iz Lige šampiona od Reala u polufinalu otišao Betisu na noge i odneo bod sa 'Viljamarina'. Utakmica ja završena rezultatom 1:1.

Zeleno-beli su poveli golčinom Sebelosa u 57. minutu meča, poravnao je Stefan Savić desetak minuta kasnije.

Sporting Hihon je upisao minimalnu pobedu nad Eibarom u gostima (0:1), ali je ona bila 'pirova', Asturijci se vraćaju u Segundu, a nijedan od tri tima koji se nalaze na pozicijama koje vode u Ligu Evrope nije uspeo da trjumfuje na svom bunjištu: Atletik Bilbao - Leganjes (1:1), Real Sosijedad - Malaga (2:2), Viljareal - Deportivo La Korunja (0:0).

10:30

Real je u kombinovanom sastavu pobedio neugodnu Sevilju ovaj Sampaoli toliko iritantan lik u prethodnim mecevima pustao protivnika a u ovom grizao ali zagrizao je mamac real je dao golove iz kontri.U sledecem mecu igramo sa Seltom mora najaci sastav sa Marselom Modricem Kazemirom Iskom i Benzemom od prve minute.Tu ako pobedimo sa Malagom mozemo opusteno da igramo jer nece preci centar.Hala Madrid.

00:29

Takodje,mnogo je glupo pravilo kod prvog gola... To treba ukinuti,i zabraniti izvodjenje dok sudija ne da znak pistaljkom...

xenon 1989
12:04

Pravilo je da bi recimo Busquets za to isto dobio žuti karton, a ne samo da bi mu gol bio poništen. Da i ne pričam o pljuvanju Busquetsa ovde nakon toga, šta je umislio da je, kako ga nije sramota, padavičar da tako šutne, ko je on itd. :D

Sunday, 14.05.2017
23:05

sve je na selti

Top komentator :-)
01:20

Do prekjuce je bilo sve na valensiji, juce na sevilji, a danas na selti, sjutra na malagi :-) e moja djeco, opustite se i gledajte kako real osvaja u stilu.

14:34
NEMANJA RM
23:05

Nisam mogao da praatim utakmicu ali sam gledao svaki minut na flashscory sta mi Real radi ,koliko volim ovaj klub ,ajmo momci do duple krune.

Don Silvio
22:51

Real treba jos jednu da pobedi i jednu da igra nereseno od dve preostale tekme da bi bio prvi

HHadzimontagic
22:48

Zalosan je ovaj Real, Sevilja igrala odlicno i izgubila nesrecno. Nebi se ja vama slozio da je Ronaldo bio najbolji. Golman Real je bio najbolji igrac utakmice. Real igra lose, Real je imao ogroman broj lose odigranih utakmica, da nije bilo sudija, odavno bi bilo rasulo u Realu.

NEMANJA RM
23:44

Kakav je osecaj kad mrzis najbolje svih vremena ?

13:48

Real ovo, Real ono, pa kad je tako dobar Real zasto jedna titula u 8godina, pa kad je tako dobar Real zasto 2:6,3:4,0:4,5:0

10:44

Osecaj je pun bola i ocajanja... Sta ces , pogresan izbor kostao ga skupi... :))

DuskovicSRB
05:07

Ne zanosi se, posle finala ls mozda te bude bilo sramota za koga navijas.

Ponos Srbije
01:18

Cuj svih vremena ?? Jel imas 12 godina ?

Jack sparrow
00:51

Tebi treba jedna dobra Samarcina da se odvali jednostavno si lik glup

Barca4ever
22:37

Ne znam iskreno zbog cega se Ronaldo uzdize ovoliko zbog onog gola. Isti onakav gol je postigao Kompani protiv Palasa prosle nedelje.Neka me ne spopadaju deca zbog ovog komentara ali stvarno sta radi marketing.

22:51

A jel je takav gol dao Messi desnom nogom? Posto je ovde Ronaldo dao slabijom nogom, a Messiju desna sluzi u kolima da doda gas xD

Barca4ever
00:01

Da li je Ronaldo nekada predriblao 6 igrača i dao gol tako sto je krenuo od centra?

Go Hard or Go Home
23:24

Hahahaha marketing... da nije tog marketinga Mesi ne bi bio u top 3 za zlatnu loptu, kad je Grizman bio ispred njega sve mi je jasno o kakvom igracu se radi, ja mislim da je ipak bolji Mesijev gol u polufinalu lige sampiona, sto ce tek dati golcinu u finalu. :)

22:34

Znas da dominiras kad navijaci Barselone prave po 50 profila da udaraju minuseve, tako ne osvajate titule, ostaje vam miki maus kup i to vam je previse ;)

Milos 1996
22:52

U prethodnih 5 godina samo ste tom miki mausu mogli i da se radujete 😂😂😂

Don Andres
23:15

kad ste ono poslednji put osvojili la ligu?

22:28

Sramota kako uzese titulu 😂😂 koja je ovo prevara od kluba i fanova.

<<<erez la cabeza>>>
22:54

Tri finala lige sampiona za cetiri godine!? O cemu pricamo!?

22:56

Razumem te BOIXOS, opusti se :)

BarsaSaMarsa10
22:27

Ocekivano i Barsa i Real.

22:27

Samo se pitam dali bi messi mogo da dadne gol desnom nogom kao Ronaldo ljevom inace znamo koja mu je jaca strana Asenssio nemam rjeci sami ste vidjeli barcalonisti previse se nadate

AfricaLofS
22:17

Lep gol Jovetica, jos lepsi gol Ronalda. Krece se odlicno, uvek je na lopti. Kao sto je komentator rekao, prosla je tamo gde je jedino mogla. Kao na Pes-u. Ne sme se zaboraviti ni Krosov pogodak. Barselona na potencijalno opasnom gostovanju, lako. Ne vidim razlog iz kojeg bi prodali golmana. Navas je vrhunski golman.

23:07

jedini realan navijac Barse na sajtu

AfricaLofS
09:53

Hvala, tako je jedino ispravno. Za nas kao smerne simpatizere, ovo je zdravo posmatranje stvari. Zato se prepoznajemo.nnPozdravljam vas.

NEMANJA RM
23:51

Normalan momak,govori kako jeste

Mihajlo_NS
22:15

Jako zanimljiva zavrsnica. Ne znam sta da ocekujem :) Zamislite Real dosao tako blizu do 2 najvece titule.U isto vreme mogu da budu apsolutni pobednici ili najveci gubitnici. Jako je tanka linija...

Los Vikingos
22:15

Jos 2 tekme gde ce biti dovoljno 4 boda i 33 titula je tu!nNavijaci Barse bi trebali samo da cestitaju na zasluzenoj tituli, a ne da pricaju kako je sve namesteno samo zato sto barsa nije osvojila.

Don Carlo
23:09

o cemu ti pricas covjece, treba da zaradimo 4 boda. Nema potrebe da ce cestita titula kad jos nije obezbijedjena. svasta

03:16

Opusteno, osvajamo titulu.

Don Andres
23:22

da je zasluzena bez mrlja cestitao bi 1. ali su vas previse ocigledno favorizovali. pocevsi od banalnih stvari kao sto je ramosova suspenzija od 1 meca za direktan crveni, dok na drugoj strani nejmar za banalnost dobije 3 meca. gomila sudijskih gresaka u vasu korist. da se razumjemo, grijesi se u barsinu korist kao i korist svake druge velike ekipe ali ako stavis na papir sve greske, znatno se vise grijesilo u korist reala nego u korist barse. valja napomenuti i par skandaloznih sudjenja na stetu barse. recimo protiv betisa gdje nije priznat gol a lopta metar bila unutra. pa protiv viljareala 2 cista penala itd itd.. dok se ne sjecam da je real na nekom mecu drasticno ostecen. barsa je evo na ova dva meca sto sam pomenuo na oba prosula bodove. zahvaljujuci sudijama. meni je jasno da real mora da osvoji. post od 5 godina je nedopustiv za takav klub. zato mi i nije previse krivo. tako prosto stvari funkcionisu.

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
22:05

od potencijalno teske utakmice real je ovo lagano dobio...i to bez marsela,karvahala,bejla,modrica,benzeme,iska i kazemira...modric i kazemiro su usli pri kraju utakmice i modric je odmah poboljsao igru reala...nacho da lep gol veoma lukav i pametan potez koji je dozvoljen u u fudbalu(mesi je dao gol atletiku na isti nacin a mislim da je i gigs to uradio u jednoj utakmici)...ronaldo sjajan drugi gol prava bomba...ali gol krosa je pravo umece,majstorija covek retko daje golove ali kod to uradi to je umetnost...idemo pobediti seltu koja igra ocajno

Dejan Marinkovic1
22:05

Da se ne lazemo, real mora da uzme titulu posle toliko godina i to je to, pa ne moze Barsa uvek. Do sledece sezone poooz i cestitam na tituli.

22:14

Nece barca ni sledece ni unaredni 5 godina mozda ni tad vi nemate solidnu zamjenu jednostavo uvjek isti igraci igraju bez mesija i suareza ste nula

22:43

Koliko imate titula koliko Real mozes napisaz

pasa1
22:01

Svaka cast Zidanu, kad vjeruje svoim igracima u ovakvoj bitnoj utakmici, nebi se ovo svako usudio da odmara, ovoliko igraca, po mom misljenju ovaj, Kros je najbolji veznjak, kakav pregled igre ima sve vidi, steta je samo sto slobodne udarce neizvodi.

Breaking Bad
22:09

Stručnjaci kažu da je drvo, da dodaje prvom do sebe i unazad....

22:00

Los pristup mecu alu na srecu realizacija savrsena.Sevilja nista nije uradila u drugom poluvremenu samo dala jeftin gol ali nema veze sad ide jos jedno finale na Balaidosu gde mislim da cemo rutinski da odradimo posao zato sto se Selta istrosila u Evropi a igra utakmicu vec za tri dana a nema mesta da rotira kao Real a danas su ubedljivo izgubili od Alavesa.Hala Madrid idemo do duple krune.

xenon 1989
21:59

Kao što sam i očekivao Sevilja nije imala nikakve šanse protiv teške Perezove artiljerije Maljenka. :D

Leonida
22:07

Koliko znam po mnogim ranijim komentarima Maljenko je Barselonin covek koji je sudio 2 put kad je Barselona trebala da gubi bodove protiv Valensije penal u 92 minutu i kradja protiv Sosijedada kada im je ponisten cist gol iz nepostojeceg ofsajda i posle ste dali nekako gol.Da si rekao za Manzana ili Borbalana pa hajde ali ovaj sigurno nije.

Misosesic
22:29

Samo dva coveka na sajtu su ovoliko ne objektivna jedan ne bi komentarisao protiv Reala a drugi je Simke.

21:58

Klasa je vecna... Real ponovo pokazao zasto je najjaci tim na svetu,i Ronaldo zasto je broj 1... Bravo ,pisao sam da ce Naco biti sjajan,pogodio sam... :) Idemo,jos malo i kruna... :))

Don Andres
23:25

ronaldo je jedino broj 1 u udaranju protivnickih igraca mucki sa ledja (;

Don Andres
21:57

nemadoh vremena da pratim utakmice. zanima me kako je odigrao marlon? par puta sam ga gledao izgleda da je momak vrlo talentovan. sto se meca real-sevilja tice znao sam da im sevilja ne moze uzeti bodove. to sam i napisao prije par dana. malaga bi mogla da im napravi probleme ako budu htjeli da igraju fudbal (u sta cisto sumnjam) i selta naravno. oni su im vec par puta ove sezone zagorcali zivot, mogu vala jos jednom (:

Lecter
22:20

Odlican je Marlon sledece sezone da dobije samo vise utakmica i minutazu.Buducnost Barselonine odbrane samo da uprava nesto ne upropasti nekom pozajmicom ili prodajom.

zeks
21:57

Fantasticna partija Nejmara.Nova pobeda upisana ali ce Real tesko ispustiti ovu prednost.Sevilja je jedina imala za sta da igra,Selta i Malaga nemaju.

Lecter
22:24

Selta ce igrati posteno bez obzira sto im ne treba nista dok Malaga nece valjda si cuo izjavu njihovog predsjednika i trenera.

Rise up
21:56

Barsa iskoristila sve sanse koje je imala za golove,igrali su koliko im je bilo dovoljno.Nazalost do titule ce tesko zbog odredjenih okolnosti van terena i tesko se boriti protiv toga.

22:00

Zadnja recenica😂😂 ali dobro, razumem vas nije lako 😂😂 Nista strasno mozda sledece godine prodjete grupnu fazu ls 😂

20:18

povratak otpisanih ima potrebu da omalovazava sve koji nisu za barsu. pa lik je za Bufona rekao da je nista zato sto nema LS a covek uzeo prvenstvo sveta

xenon 1989
11:54

Ne kaže ti to samo Povratak_Otpisanih, već ti svi ovde to govore. :D

22:55

Povratak)Otpisanih mi kaze da sam bolestan, lik je boixos_nois i ima 50 profila, smejanje. :)

Rise up
22:31

Da bas nam nije lako s obzirom da poslednjih godina Barsa retko osvaja Primeru. Klub ti je 8 godina 1 titulu uzeo a ove godine pored nikad gore Barse mora Tebas da vam pomaze. I opet isti broj poena i ceka se Selta ali zatvorio je Tebas i tu utakmicu.

22:29

Koji si ti djecace bolesnik.Nema vjesti da tebe nema tu.Imas li ti ista drugo u zivotu sem Ronalda i reala.

Loord Bobinjoo!
22:24

Da nije sudija Barselona bi se grcevito borila za LE

21:56

Rekao sam u januaru da će biti pregaženi.

Hala Madrid RM
21:54

A priznajte ponadali ste se kataloncici? Gaziiiiii breeee

Luis Suarez1
22:01

Vau osvajate titulu, izvini ne znam kako je nisam navikao.