Sevilja prekinula sjajan niz Atletika, rezultat po meri Barse i Reala

nedelja 24.01.2016.
17:51

'Jorgandžije' propustile šansu da zauzmu vodeću poziciju na tabeli.

BETA/AP Photo/Paul White

Atletiko Madrid je prekinuo sjajan niz, od 5 vezanih pobeda na svom 'Visente Kalderonu'. Ekipa Sevilje se pokazala kao 'tvrd orah' i meč je završen rezultatom 0-0.

Sevilja je odolela, uprkos činjenici da je ekipa Unaja Emerija poslednjih pola sata meča igrala sa igračem manje.

Ekipa Čoloa Simeonea imala je terensku inicijativu u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da upute nijedan udarac u okvir gola Sevilje.

Antoan Grizman je imao najbolju priliku u 25. minutu, nakon sistencije Huanfrana, ali nije uspeo da dovede Atletiko u vođstvo.

U drugom poluvremenu, francuski napadač je u 55. minutu imao novu šansu, ali mu je nedostajala koncentracija u završnici.

'Jorgandžijama' je posao olakšan u 61. minutu, kada je fudbaler Sevilje Vitolo zaradio svoj drugi žuti karton na meču, i ostavio svoj tim na cedilu.

Brojčano nadmoćni, Madriđani su krenuli ofanzivnije, i već u 69. minutu Karasko je imao priliku zatrese mrežu Andalužana, ali se, sjajnom odbranom, istakao golman Sevilje Serhio Riko.

Kako se meč bližio kraja, nervoza se uvukla u tabor fudbalera Atletika. Gabi je imao priliku da 'slomi' otpor Sevilje, ali je Riko još jednom dobro intervenisao.

Karasko je, u nadoknadi, imao priliku da iz slobodnog udarca donese pobedu, ali je  udarac završio preko gola.

Sevilja je meč završila neporažena, uprkos činjenici da ove sezone igraju očajno u gostima, i još uvek nisu uspeli da zabeleže pobedu u Primeri.

Madriđani su još jedna meč završili bez primljenog gola, šesti u nizu u Primeri, poslednji put je Malaga, 22. decembra uspela da zatrese mrežu Atletika.