Sevilja prišla Atletiku na bod

Autor: Boban Filipović
subota 08.04.2017.
20:23

Andalužani su okončali seriju loših rezultata pobedom nad Deportivom iz La Korunje na svom bunjištu.

EPA/ALBERTO ESTEVEZ

Ekipa Horhea Sampaolija je savladala goste iz Galicije sa 4:2 u 31. kolu španske Primere i tako ostvarila prvi prvenstveni trijumf još od početka marta.

Ono što je posebno interesantno je to što je čak pet golova danas na 'Pishuanu' palo već u prvih 32 minuta uatkmice, počelo je da "pršti" čim se krenulo sa centra. Deportivo je dva puta uspevao da poravna rezultat golovima bivšeg igrača Sevilje Gaela Kakute, ali uprkos sjajnoj partiji Francuza na poluvremenu je na semaforu pisalo 3:2.

Taj rezultat bio je na snazi do samog finiša meča, a sudbinu gostiju zapečatio je rezervista Sevilje Ben Jeder u 89. minutu.

Andalužani su ostali na četvrtoj poziciji na tabeli i sada imaju samo bod manje od trećeplasiranog Atletiko Madrida, koji je ranije danas zahvaljujući Grizmanu uspeo da ostane neporažen u gradskom derbiju na 'Santjago Bernebeu'.

Deportivo La Korunja ostaje na 28 osvojenih bodova, šest bodova daleko od zone ispadanja.