nedelja 16.04.2023.
23:02

Srbi odlični.

EPA-EFE/Manuel Bruque

Fudbaleri Sevilje savladali su kao gosti Valensiju sa 2:0 u meču 29. kola španske Primere.

Tako je klub iz Andaluzije pobegao iz borbe za opstanak i sada je 12. na tabeli sa 35 bodova, dok je Valenijsa u zoni ispadanja. "Slepi miševi" su 18. i imaju 27 bovoda.

Gosti za koje su večeras u startnih 11 bili dvojica Srba, golman Marko Dmitrović i štoper Nemanja Gudelj, do pobede su stigli golovima u drugom poluvremenu.

Povela je Sevilja u 55. minutu, nakon što je nesmotrenost odbrane domaćih posle izvedenog kornera kaznio defanzivac Loik Bade.

Sve dileme oko pitanja pobednika rešene su 15 minuta pre kraja. Desni bek gostiju Montijel proigrao je Susa koji je sjajnim udarcem za ivice šesnaesterca smestio loptu u mrežu Valensije.

Domaći su meč završili sa desetoricom, jer je crveni karton u 84. minutu dobio  Ilaks Moriba zbog izuzetno oštrog starta na sredini terena.