subota 16.12.2023.
20:37

Veliki problemi za aktuelnog osvajača Lige Evrope.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Fudbaleri Hetafea savladali su kao gosti Sevilju sa 3:0 u meču 17. kola španske Primere.

Bio je mnogo bolji rival večeras tim iz predgrađa Madrida i potpuno zasluženo stigao do tri boda na teškom gostovanju, dok je Sevilja još jednom pokazala da ovo nije njena sezona, pa je sada tek 16. tim u ligi sa svega 13 osvojenih bodova.

Počelo je loše od starta za domaće. Srpski čuvar mreže na golu Sevilje Marko Dmitrović skrivio je jedanaesterac koji je ugol pretvorio napadač gostiju Borha Majoral u petom minutu.

Seviljina odbrana, u kojoj su između ostalog legendarni Serhio Ramos i reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj, ni večeras nije bila na visini zadatka, a to je iskoristio Haime Mata u 37. minutu i duplirao vođstvo Hetafea.

Konačnih i ubedljivih 3:0 za goste postavio je Mejson Grinvud iz još jednog penala deset minuta pre kraja susreta.

Čitav meč za Hetafe odigrao je srpski vezista Nemanja Maksimović, dok je njegov sunarodnik Stefan Mitrović presedeo na klupi pobedničkog tima.

Hetafe je posle ovog trijumfa na osmom mestu sa 25 osvojenih bodova.