Sevilja šokirala Viljareal u četvrtom minutu nadoknade i nastavila niz

nedelja 23.04.2023.
23:05

Drugi vezani poraz Viljareala.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Fudbaleri Sevilje pobedili su Viljareal rezultatom 2:1 u okviru 30. kola španske La lige.

Sevilja je tako nastavila niz od tri vezanatirjumfa u svim takmičenjima, dok je Viljarealu ovo drugi uzastupni poraz.

Domaći su poveli u 34. minutu, a strelac je bio Rafa Mir na asisteciju Susa. Sa minimalnom prednošću Sevilja je otišla na pauzu.

Po povratku Pau Tores je doneo izjednačenje gostima u 55. minutu. Delovalo je da će ovaj rezultat biti i konačan, međutim utakmica je rešena u 94. minutu.

Ivan Rakitić je iz kornera poslao loptu u kazneni prostor, a tamo je stajao En Nesiri, koji je glavom poslao u mređu za konačnih 2:1.

Sevilja je na debio 11 mesta sa Đironom, imaju po 38 bodova, dok je Viljareal šesti sa 47 bodova.