sreda 12.05.2021.
20:59

Posle dva kola bez trijumfa, Andalužani upisali 23. pobedu u Primeri ove sezone.

EPA-EFE/Friedemann Vogel / POOL

U utakmici 36. kola španske Primere, Sevilja je večeras na svom terenu savladala Valensiju rezultatom 1:0.

Sevilja je ovim trijumfom zadržala korak za vodećim trilingom - Atletiko, Barsa, Real, a Valensija je propustila priliku da i matematički osigura opstanak u ligi, mada se to može dogoditi već tokom večeri, ukoliko Ueska ne savlada Bilbao.

Na gol odluke u Sevilji čekalo se do 66. minuta, a onda je Fernando kroz sredinu uposlio En Nesirija, koji je izbegao ofsajd i neometan savladao golmana Silesena - 1:0.

Mogla je Sevilja i u prvom poluvremenu do vođstva, u 22. minutu Suso je zatresao mrežu, ali taj gol nije priznat zbog ofsajda, nešto kasnije je i naš Nemanja Gudelj pripretio snažnim šutem sa velike udaljenosti, ali nije bio dovoljno precizan.

U nastavku, Valensija je u 57. minutu propustila priliku za vođstvo preko Valjeha, što su domaći kaznili devet minuta kasnije.

Do kraja, Sevilja je zadržala minimalno vođstvo i ostvarila važan trijumf.