četvrtak 25.03.2021.
20:00

Sigurne pobede gostiju na otvaranju današnjeg programa.

EPA-EFE/Atef Safadi

Fudbalske reprezentacije Švajcarske i Danske upisale su važne pobede na startu kvalifikacija za SP 2022.

Švajcarci su kao gosti pobedili Bugarsku rezultatom 3:1, a sve su rešili već posle 13 minuta kada su već imali nedostižnih 3:0.

Već u sedmom minutu pogodio je Embolo, da bi potom Šaćiri asistirao Seferoviću u 10. i Zuberu u 13. minutu i to je bio kraj. Jedini pogodak za Bugare postigao je Despodov u prvom minutu drugog poluvremena za 1:3.

U narednom kolu Švajcarci dočekuju Litvaniju, a Bugare čeka novi težak posao na svom stadionu protiv Italijana.

Danci nisu baš tako lako i brzo srušili tvrde Izraelce, slavili su rezultatom 2:0.

U 13. minutu Barsin napadač Martin Brajtvajt postigao je vodeći pogodak za 0:1, da konačnih 0:2 postavio je Vind u 67. minutu. U narednom kolu Danska dočekuje Moldaviju, a Izraelci dočekuju Škote.