''Šilja'' Pešić drži Ferencvaroš na vrhu, novi gol srpskog napadača!

21:34

Stankovićev tim upisao novu pobedu.

Aktuelni šampion Mađarske Ferencvaroš sigurnim korakom grabi ka novoj tituli.

Naravno, još je rano za preciznije procene, ali ekipa koju od ovog leta vodi naš Dejan Stanković pokazuje da je i dalje najkvalitetnija u ligi.

Najnovija potvrda stigla je večeras u utakmici 10. kola, koju je Stankovićev tim kao gost dobio protiv DVTK-a rezultatom 2:1.

Sada je Ferencvaroš prvi sa 22 boda, uz utakmicu manje i bod više u odnosu na drugoplasirani Pakš, a DVTK je ostao na petom mestu sa 16 bodova.

Botka je u 14. minutu doneo vođstvo Ferencvarošu, a za goste je sve bilo mnogo lakše od 61. minuta kada je doskorašnji napadač Crvene zvezde Aleksandar Pešić pogodio za 2:0, samo osam minuta pošto je ušao u igru umesto Varge.

Požeg je osam minuta kasnije smanjio na 2:1 iz jedanaesterca, ali do kraja domaći nisu uspeli da stignu do drugog gola.

Inače, Pešiću je ovo drugi gol u šampionatu Mađarske, a uz to je dva puta bio strelac i na evropskoj sceni, u Ligi konferencija.