Silni Bajern brojao do šest, "vukovi" do četiri, nema leka za "farmaceute"!

subota 29.10.2022.
17:29

U terminu od 15.30, danas su odigrane četiri utakmice 12. kola nemačke Bundeslige.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Bajern je savladao Majnc u Minhenu rezultatom 6:2.

Bavarci su ostvarili prilično laku pobedu i to nakon tri postignuta gola u prvom poluvremenu kada su redom pogađali Gnabri, Musijala i Mane.

Majnc je promašio penal u finišu prvog dela igre, ali je grešku Burkarta ispravio Vidmer. Ekipa Julijana Nagelsmana postigla je četvrti gol u 58. minutu kada je strelac bio Gorecka, da bi supertalentovani Tel pogodio u 79, tek tri minuta po ulasku u igru.

Drugi utešni pogodak gostiju delo je Ingvartsena u 82. minutu susreta, a četiri minuta kasnije Čupo Moting zaokružio je ubedljiv trijumf Bajerna.

Ubedljiv na domaćem terenu bio je i Volfsburg koji je lako izašao na kraj sa Bohumom kojeg je dobio 4:0.

Nmeča je bio strelac u 27, Baku osam minuta kasnije, da bi Nmeča pogodio i u 58. minutu susreta. Konačan rezultat postavio je Vind u 80. minutu meča.

Lajcpig je kod kuće bio bolji od Bajera iz Leverkuzena sa 2:0 i tako produbio krizu "farmaceuta".

Domaćin je poveo u 32. minutu preko Nkunkua, dok je u 83. Verner otklonio svaku dilemu oko pitanja pobednika.

Štutgart je kod kuće savladao Augsburg sa 2:1, gosti su poveli u četvrtom minutu golom Niderlehnera, da bi Žirasi u 15. doneo izjednačenje "švabama". Totalni preokret dogodio se u drugom minutu nadoknade vremena kada je Štutgartu radost doneo Anton.