petak 13.08.2021.
23:00

Dušan Vlahović uspeo da se dva puta upiše u strelce na prvom zvaničnom meču u sezoni.

EPA-EFE/MARIO TADDEO

Ekipa Fiorentine je uspela da savlada Kozencu na svom stadionu rezultatom 4:0 i da se na taj način plasira među 32 najbolje ekipe u okviru Kupa Italije.

Predvodio ih je i ovoga puta srpski fudbaler Dušan Vlahović.

On je sa dva gola prednjačio u ekipi Fiorentine, prvi je postigao već u 4. minutu meča, a do kraja poluvremena je gol postigao i Gonzales u 37. minutu. U 4. minutu nadoknade prvog poluvremena, Vlahović postiže novi gol za velikih 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Venuti u 51. minutu meča.

Igrao je Vlahović čitav meč, a na poziciji štopera je bio i Nikola Milenković koga sve češće povezuju sa Totenhemom nakon što mu je propao transfer u Vest Hem. Terzić danas nije ulazio u igru.

U ostalim mečevima današnjeg dana ekipa Specije je uspela da savlada Pordenone sa 1:3 u gostima, Đenova je savladala Peruđu sa 3:2 i Udineze je bio bolji tim od Askolija, 3:1.