Simone "osvetio" Pipa Inzagija, Interu poluvreme dovoljno protiv "fenjeraša"!

petak 16.02.2024.
22:53

Lider Serije A opravdao ulogu favorita.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera savladali su u Milanu ekipu Salernitane rezultatom 4:0 u okviru 25. kola italijanske Serije A.

Izabranici Simonea Inzagija pružili su još jednu ubedljivu partiju u Seriji A, te su se novim trijumfom dodatno udaljili na čelu tabele italijanskog šampionata sa 10 bodova više od Juventusa.

Trener "Neroazura" možda je imao i poseban privatni motiv da savlada ekipu iz Salerna koja je nedavno otpustila njegovog brata Filipa, a sve je praktično bilo gotovo posle prvih 45 minuta igre.

Domaćin je poveo već u 17. minutu kada je Markus Tiram posle dodavanja Karlosa Augusta lako matirao nemoćnog Očou.

Dva minuta kasnije, Augusto se ponovo našao u ulozi asistenta, ovoga puta dodao je Lautaru Martinezu koji je sa ivice kaznenog prostora preciznim udarcem pogodio drugi ugao gola.

Stvari po goste krenule su još gore sredinom prvog poluvremena kada se povredio Džerom Boateng, a Inter je stigao do novog gola u 40. minutu u kojem je Denzel Damfris iskoristio lošu reakciju odbrane Salernitane.

Inter je pogodio i u drugom poluvremenu, strelac je bio Arnautović, ali pogodak je poništen zbog ofsajda. Promene rezultata je ipak bilo i to u poslednjem trenutku meča kada se Marko Arnautović naposletku upisao među strelce.

Inter je prvi u Seriji A sa 63 boda, deset više od Juventusa, dok je Salernitana poslednja sa 13 bodova.