"Sin" Alvarez i "tata" Mesi odveli Argentinu u finale Kope!

08:15

Prvaci sveta igraće za novi trofej.

EPA-EFE/JUSTIN LANE

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u finale Kopa Amerike.

Aktuelni svetski šampion je u polufinalnu kontinentalnog takmičenja savladao Kanadu rezultatom 2:0.

Odigrali su izabranici Lionela Skalonija sjajnu utakmicu, nisu dozvolili rivalu da ih pošteno ugozi i golovima Hulijana Alvareza i Lionela Mesija došli na korak od novog velikog trofeja.

Povela je Argentina u 22. minutu kada je Rodrigo de Pol sjajno proigrao Hulijana Alvareza, a napadač Mančester sitija pokazao da će biti prva zvezda tima jednom kada se Mesi povuče iz reprezentacije i rutinski poslao u mrežu za vođstvo "gaučosa".

Da je još uvek spreman da pravi razliku u korist Argentine Mesi je pokazao u 51. minutu kada je skreuno loptu posle udarca Enca Fernandeza pravo u gol i tako doneo svom timu nedostižnu prednost.

Argentina će u finalu na boljeg iz drugog polufinala u kojem se noćas u 2 sata po našem vremenu sastaju selekcije Urugvaja i Kolumbije.