ponedeljak 14.03.2022.
22:55

Kiks Sitija u najgorem trenutku.

EPA-EFE/Carl Recine

Fudbaleri Mančester Sitija remizirali su u gostima sa ekipom Kristala Palasa rezultatom 0:0 u 29. kolu Premijer lige.

Pep Gvardiola je donekle i sam kriv za ovaj remi jer je prosto neverovatno da nije izvršio nijednu izmenu protiv ekipe koja mu ne leži i kada je bilo očigledno da su potrebne taktičke promene u drugom poluvremenu. Na klupi su ostali i Rahim Sterling i Gabrijel Žezus, u trenucima kada Griliš, Silva, Foden i Marez nisu uspevali da probiju Palas.

Siti je očekivano dominirao od samog početka, ali je prave šanse počeo da stvara u drugoj polovini prvog dela igre.

Prvo je blizu gola bio Kevin De Brujne koga je u 27. minutu odličnom intervencijom zaustavio Guaita, da bi u narednom napadu Kanselo sa distance pogodio stativu. Odmah nakon Kansela, zapretio je i Laport, bio je za malo neprecizan, baš kao i Marez u 32. minutu koga je takođe zaustavio Guaita.

Palas je pretio iz kontri, a najbolju šansu imao je Zaha koji je sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola.

Poslednju šansu u prvom poluvremenu imao je Marez koji je sa nekih 15 metara šutirao pored stative.

Guaita je nastavio da pravi čuda i u nastavku, u 56. minutu De Brujne je pogodio stativu, u nastavku akcije ponovo je šutirao Marez, ali je čudesni golman Palasa intervenisao iz neverovatne pozicije.

U 71. minutu Siti je imao novu šansu, Griliš je poslao oštru loptu kroz peterac, ali je Silva ostao kratak i nije uspeo da je "ćušne" u gol.

Tu nije bio kraj šansama Sitija, pošto je u 86. minutu Kanselo uputio čak 17 udarac ka golu Guaite, ali promene rezultata nije bilo.

U 90. minutu Laport je gađao glavom posle prekida, ponovo je Guaita bio siguran.

Ovim remijem, trka za titulu se dodatno zakuvala, jer Liverpul sada može da priđe Sitiju na samo bod zaostatka ukoliko u sredu pobedi Arsenal u gostima u zaostaloj utakmici.