utorak 20.02.2024.
22:27

Siti jedva do pogotka večeras.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Brentford u okviru 18. kola Premijer lige rezultatom 1:0. Ovom pobedom "građani" su stigli na bod razlike u odnosu na Liverpul, koji igra sutra, doduše sa Lutonom, koji je 18. na tabeli.

Već u osmom minutu Foden je bio u prilici da promeni rezultat na semaforu, šutirao je sa velike udaljenosti , ali golman odbranio ovaj udarac.

Na drugoj strani Onjeka je kreirao šansu za Brentford, međutim i on je naišao na odbranu.

Nizale su se prilike, Bernardo Silva je posle prekida bio najviši u skoku, pucao glavom, ali pored gola.

Nije bilo promene rezultata u prvom delu meča, a ni početkom drugog, do 71. minuta kada je Alvarez poslao pas od Halanda, koji je jako šutirao sa udaljenosti i pogodio donji levi ugao gola za 1:0.

Stigao je Siti i do drugog gola preko Halanda, ovoga puta glavom, na asistenciju Vokera, ali je poništen zbog ofsajda. Do kraja nije bilo promene rezultata.