sreda 29.12.2021.
23:07

Minimalac Mančestera u Londonu.

EPA-EFE/Peter Powell

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Brentford u gostima rezultatom 1:0 u okviru 20. kola engleske Premijer lige.

Novajlija je prvi zapretio preko Vise, ali je praktično već u narednom napadu stigla kazna.

Centaršut De Brujnuea po desnoj strani je na odličan način iskoristio Fil Foden i iz prve savladao nemoćnog Fernandeza u 16. minutu.

Do kraja poluvremena nije bilo izglednih prilika, dok je Siti na početku drugog dela igre postigao još jedan gol, ali je ovoga puta pogodak Fodena bio poništen zbog ofsajda.

"Pčelice" su pokušavale da zaprete gostima kontranapadima, ali četa Pepa Gvardiole nije imala prevelikih problema da sačuva vođstvo koje je mogao i da uveća da nije bilo ofsajda u kojem se našao Laport.

Siti je tako iskoristio večerašnji kiks Čelsija i uvećao prednost na osam bodova, pa je dodatno učvrstio lidersku poziciju.

Brentford je ostao na 14. mestu sa 20 bodova.