nedelja 21.11.2021.
17:00

"Građani" lako do novih bodova.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su na svom "Etihadu" ekipu Evertona rezultatom 3:0 (1:0) u 12. kolu Premijer lige.

Siti je u potpunosti razbio Everton, strelci su bili Sterling u 44, Rodri u 55. i Bernardo Silva u 86. minutu.

Domaći su krenuli ofanzivno od samog početka, Foden je imao prvu šansu, ali je bio neprecizan. Sudija je u 34. minutu pokazao na belu tačku, ali je VAR asistirao i odluka je poništena.

U 44. minutu Kanselo je uputio neverovatan pas spoljnim delom stopala, a Sterling iz prve savladao Pikforda za 1:0.

Siti je u nastavku dodao gas, Rodri je u 55. minutu naleteo na odbitak i zategao loptu u mrežu za nedostižnih 2:0.

Usledio je nešto mirniji period igre, a onda je u finišu, u 86. minutu Silva pokupio loptu posle Palmerovog udarca i bocnuo pored Pikforda za 3:0.

Siti je ostao drugi na tabeli sa 26 bodova, tri manje od Čelsija, dok je Everton pao na 11. poziciju sa 15 osvojenih bodova.