utorak 16.05.2017.
22:53

''Građani'' su sada glavni favoriti za plasman u Ligu šampiona.

Beta/AP Photo/Dave Thompson

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom Etihadu ekipu VBA rezultatom 3:1 (2:0) u zaostalom meču Premijer lige.

Ovom pobedom, Siti je na tabeli preskočio ekipu Liverpula i zauzeo treće mesto sa dva boda više od ''crvenih'' i tri od Arsenala, koji je večeras savladao Sanderlend.

Siti je do pobede došao golovima Žezusa, De Brujnea i Jaje Turea, u meču koji je obeležio i Pablo Zabaleta koji se u finišu sa trakom oko ruke oprostio od Etihada posle devet godina.

Nakon nekoliko solidnih pokušaja, među kojim je bio i jedan odličan Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca, tandem De Brujne-Žezus je rešio sve dileme.

U 27. minutu De Brujne je pronašao Žezusa u petercu, ovaj lako pogodio nebranjenu mrežu za 1:0. Samo minut i po kasnije, Brazilac odlaže loptu na 20 metara, a Belgijanac naleće na nju i prelepim udarcem postavlja rezultat prvog poluvremena - 2:0.

U 57. minutu, Jaja Ture je nakon lepog duplog pasa sa Aguerom matirao Fostera za 3:0 i nakon toga, tempo je znatno opao.

Pep Gvardiola je to iskoristio da u igru uvede Pabla Zabaletu, koji je dobio veliki aplauz kada je u 62. minutu zamenio Davida Silvu, a potom i u 77. kada je preuzeo kapitensku traku od Vensana Kompanija.

U 87. minutu, gosti su uspeli da postignu počasni pogodak, pošto je Robson-Kanu ostao sam u petercu i matirao Kabaljera za konačnih 3:1.

Nakon ovog trijumfa, Sitiju je potrebno da pobedi Votford u poslednjem kolu i osigura direktan plasman u Ligu šampiona, a ukoliko osvoji bod ili čak i izgubi, ostaće četvrtoplasirani pošto ima bolju gol razliku od Arsenala.