Siti sa pola gasa do finala Svetskog prvenstva

utorak 19.12.2023.
20:52

Šampion Evrope rutinski...

EPA-EFE/ALI HAIDER

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u finale SP za klubove pošto su danas pobedili japansku Uravu Reds rezultatom 3:0.

Siti je do pobede došao autogolom Hoibratena u 45, Matea Kovačića u 52. i Bernarda Silve u 59. minutu.

Trijumf šampiona Evrope gotovo da se nije dovodio u pitanje još od početka utakmice. Siti je dominirao i napadao, malo je teže dolazio do pravih prilika, a prvu veliku propustio je Mateus Nunješ, istakao se odlični golman Nišikava.

Ali, u nadoknadi prvog dela, Siti je poveo, posle akcije po desnoj strani, Mateus Nunješ je uputio oštru loptu na peterac, a u želji da interveniše Hoibraten je pogodio sopstvenu mrežu za 1:0.

Siti je na početku drugog poluvremena došao do nova dva gola i tako rešio sve dileme.

U 52. minutu Voker je maestralno pronašao Kovačića koji se ubacio kroz sredinu i rutinski pogodio za 2:0.

U 59. minutu u strelce se upisao i Bernardo Silva. Ponovo je u akciji učestvovao Nunješ čiji je udarac zaustavio golman Urave, a onda je odbijenu prihvatio Bernardo i pogodio za konačnih 3:0.

Siti je do kraja kontrolisao meč i upisao trijumf za veliko finale sa Fluminenseom, koje je na programu u petak.